Jdi na obsah Jdi na menu
 


Překlady článků

Překlady článků o Falcovi ze zahraničních zdrojů, zejména z německého časopisu BRAVO a také překlady článků z internetu.

 

Příspěvky

Rozhovor s Falcem - Všechno nanovo!

4. 4. 2020

Rozhovor s Falcem, který vyšel v říjnu 1992 v neprodejném hudebním magazínu Music News obchodního řetězce Karstadt. Falco mluví o posledních letech svého života, o dekadenci nebo o tom, jak by strávil posledních 30 minut na Titaniku. Řeč přijde i na dceru Katharinu a na závěr Falco prozradí, co by udělal jinak, kdyby mohl vrátit čas třeba o šest let. Přeložil J.F.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Překlady článků | Komentářů: 0

Falcova dcera je těhotná

2. 3. 2018

Krátký článek o Falcově nevlastní dceři Katharině Biance, který prozrazuje důležitou novinku - Katharina je těhotná! Sladké tajemství prozradila jednatřicetiletá Katharina u příležitosti Falcova 20. výročí úmrtí. Přeložil J.F.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Překlady článků | Komentářů: 0

Po stopách Falca v Grazu

22. 2. 2018

Článek z novin Der Grazer, který vyšel 28.01.2018, přináší informace o Falcovi a jeho pobytu v Grazu. Do štýrské metropole ho nepřivedla jen Isabella Vitkovic. Autor článku Vojo Radkovic připomíná jeho svatbu v Las Vegas a narození dcery Kathariny Biancy. Nejzajímavější je asi vyprávění frontmana Opusu Ewalda Pflegera, který prozradí, za jakých okolností vlastně Falca poznal. Nebylo to až v roce 1985, kdy si s nimi Falco zazpíval dvě písničky v Liebenau, jak známe z dobového videozáznamu. Pfleger také připomene velký rozdíl mezi Falcem v soukromí a Falcem před objektivy médií, stejně tak prozradí zajímavý projekt, který s Falcem plánoval, jenže na něj nakonec nedošlo. Přeložil J.F.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Překlady článků | Komentářů: 0

Konečná stanice Puerto Plata - posledních 24 hodin v životě Hanse Hölzela

23. 4. 2017

Článek „Endstation Puerto Plata – die letzten 24 Stunden im Leben von Hans Hölzel“ pochází z báječné knihy Petera Wagnera „FALCO – Was Bleibt...“ (Backstage Report), což je podle mě hned po „Privacy“ druhá nejcennější a snad ještě hůře sehnatelná kniha o Falcovi, taktéž pěkně barevná a plná kvalitních fotek. Autor zde předkládá detailní rozbor Falcových posledních chvil s ohlasy lidí z jeho bezprostředního okolí. Promluví Hannes Eisgruber, německý zvukař, s kterým Falco v Dominikánské republice chodil do posilovny. Nechybí ani Falcův učitel španělštiny Carlos Gutierrez, který viděl odpoledne v osudný den Falca střízlivého. Výsledky pitevní zprávy představí doktor Sergio Sarita Valdez, vedoucí lékař na patologii v Santiagu. Dozvíte se také něco o odlišném výkladu tamního práva i o Corneliu Batistovi, osudném řidiči autobusu, který si to mastil po silnici stovkou. Na závěr mluvčí policie Cesar Augusto Peralta promluví o příčinách tragické nehody. Přeložil J.F.

falco---was-bleibt....jpg

 
Celý příspěvek | Rubrika: Překlady článků | Komentářů: 0

Takový byl Hans, Part II.

3. 2. 2014

Článek z FHM z března 2004 sumarizuje Falcův život a přehledně představuje jeho slavné i méně slavné chvíle. V druhé části se dozvíme něco o jeho vídeňském stylu, o závislosti či jak se Falco dostal k vydání své první desky Einzelhaft, jejíž úspěch ho dostal pod nesmírný tlak. A jak si Falco úspěch užíval? Nesmírně.. Přeložil J.F.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Překlady článků | Komentářů: 0

Takový byl Hans, Part I.

21. 7. 2013

Článek z FHM z března 2004 sumarizuje Falcův život a přehledně představuje jeho slavné i méně slavné chvíle. V první části se dozvíme, komu koupil Falco letenku za 1200 dolarů či jak zářil v hitparádách po celém světě a jak se měly jmenovat některé hospody v Los Angeles. Falco natvrdo říká svůj názor na své odpůrce. Přeložil J.F.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Překlady článků | Komentářů: 0

Falcova matka Maria - Můj syn nezemřel!

6. 2. 2013

Článek z časopisu Welt der Frau z února 2007 přináší spekulace okolo Falcovy smrti, od které v té době uplynulo 9 let a Falco by oslavil 50. narozeniny. Dále zde najdeme drobná vyjádření Falcovy matky Marie Hölzel. Předkládané informace v článku je třeba brát trochu s rezervou, přece jen je to časopis pro ženy, které bývají plné nadějí a mnohdy nepodložených spekulací a nekvalitní novinářské práce. Přeložil J.F.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Překlady článků | Komentářů: 2

Falcův byt nikdo nekoupil

2. 9. 2012

Překlad článku z novinového webu Heute.at z 28. srpna 2012. Krátký článek pojednává o Falcově luxusním bytě, který stále od Seuniga nikdo nekoupil. Přeložil J.F.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Překlady článků | Komentářů: 0

Falco shání dům s protiatomovým krytem a hřebčínem

30. 5. 2012

Exkluzivní rozhovor z časopisu Bravo, kde Falco vypráví  o svých plánech na bydlení s Isabellou a dcerou. Nejprve je Falco tajemný ohledně svého nového singlu, pak vypráví o změně ve svém životě, která nastala po narození Kathariny. Tak jako asi každý muž se nehrne do přebalování miminka, přičemž se dozvíme, co mu v tom tzv. brání. Co bude trendy v 90. letech? I to nám Falco prozradí ;-) Trefil se? Posuďte sami. Na závěr oznamuje dnes mezi fandy známou věc, kde rozhodně žít nechce. Přeložil J.F.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Překlady článků | Komentářů: 0

Falcova bejvalka Castaldi: „Jen jedna facka“

27. 3. 2012

V rozhovoru pro ÖSTERREICH představuje Falcova bývalá přítelkyně Beatrice Castaldi svou novou knihu o Falcovi s názvem Falco lebt. Knížka je plná intimních detailů a spíše bulvárních témat. Přečtěte si krátký rozhovor s Castaldi a utvořte si názor na knihu i na Beatrice sami. Přeložil J.F.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Překlady článků | Komentářů: 0

Falco byl u porodu své dcery

19. 3. 2012

Článek z časopisu BRAVO z dubna 1986 přibližuje chvíle, kdy přišla na svět Falcova dcera Katharina Bianca. Svatbu v téhle chvíli Falco a Isabella nechystali. Plánovali zatím stěhování z malého bytu. Přeložil J.F.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Překlady článků | Komentářů: 0

Falcův mazlíček

1. 2. 2012

Článek z magazínu NEWS z roku 1996 představuje Falcovu tehdejší kanadskou přítelkyni Caroline Perron a počátek jejich vztahu. Dvaadvacetiletá modelka mluví o velké lásce a vážném vztahu, což přiznává také Falco. Dozvíme se také, že se seznámili v Dominikánské republice, když tam Caroline dělala fotky pro jeden kalendář. Že je Falco tak známá osobnost, se jeho nová přítelkyně dozvěděla až ve Vídni, když ho obletovali fanoušci. Původně jí to neřekl, aby ho měla ráda jako Hanse, ne jako Falca. Caroline si chce také v budoucnu přivydělávat modelingem, Falco si ale uvědomuje, že hlavní příjem je na něm. Od Caroline také očekává, že ho bude doprovázet po celém světě. Na závěr se dozvíme něco málo o Perroniných rodičích. Nakonec to vypadá, že oba zamilovaní budou mít pěkný vztah. Všichni ale bohužel víme, jak to nakonec dopadlo.. Stejně jako Falcův koksový byznys mi tenhle článek sehnala Isolde, za což jí opět patří velký dík. Přeložil J.F.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Překlady článků | Komentářů: 0

Falcův koksový byznys

19. 12. 2011

Článek z magazínu NEWS z roku 1996 představuje Falcův nečekaný vpád do hitparád s jeho novou písničkou. Zabývá se tématem písničky, kterým jsou drogy. V článku nalezneme několik reakcí ze strany lidí, médií i Falca samotného. Článek mi sehnala Isolde, za což jí patří velký dík. Přeložil J.F.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Překlady článků | Komentářů: 1

Největší superstar popového exportu

6. 9. 2010

Překlad článku POP-EXPORT-HIT NUMMER EINS z německy psaného internetu. Článek se týká Falcovy nominace na Amadeus Austrian Music Award. Na tenhle článek mě upozornila Falcofanynka Europa. Přeložil J.F.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Překlady článků | Komentářů: 2

V pustině se Falco odnaučil chlastat!

9. 10. 2009

Článek z časopisu Bravo z roku 1990 připomíná neúspěšnou dobu alba Wiener Blut, představuje Falca nového desetiletí, odhaduje šance písní z LP Data de Groove, zmiňuje zrušenou tour 1988, pokus o zbavení se závislostí v Austrálii, rozvod a také to, že už nikdy nechce Falco živě vystupovat - to se naštěstí pro nás nestalo ;-) Přeložil J.F.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Překlady článků | Komentářů: 1

Falcova krvavá koupel

14. 9. 2009

Článek z dobového tisku o natáčení Falcova klipu Wiener Blut. Dozvíme se zde, kdo všechno si v klipu zahrál, co bylo použito místo krve či do koho se Falco tentokrát naváží. Zmínka je zde rovněž o náročnosti natáčení a o Falcově noci plné lambrusca a šampaňského. Přeložil J.F.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Překlady článků | Komentářů: 2

Od Kommissara k Junge Roemer

9. 10. 2008

Článek z časopisu Bravo z roku 1984 nám přibližuje nejen Falcův hit Junge Römer, ale také celé album Junge Römer. Ale také Falca a jeho pohled na text této písničky, že je to nejlepší text, který do té doby napsal. A kde že natáčel Falco zajímavou videoshow k tomuto albu? Přeložil J.F.  

 
Celý příspěvek | Rubrika: Překlady článků | Komentářů: 3

Falco žije v klášteře

12. 1. 2008

Rozhovor časopisu Bravo s Falcem z dubna 1982. Dozvídáme se, jak vypadá Falcův byt, jak se nechává budit, proč není zamilovaný do dívky a kdy by se chtěl oženit a mít děti. Přeložil J.F.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Překlady článků | Komentářů: 3